Корисна iнформацiя

Пишемо разом диктанти і твори

22.04.2014

Пишемо разом диктанти і твори

Найбільш розповсюджений вид роботи на звичайному уроці та на контрольній роботі – диктант. І хоч пишуть його учні часто, все одно вважають його найскладнішим «іспитом». Те саме можна сказати і про твір. Більшість учнів намагається готуватися до таких робіт удома. Що треба, щоб підготовка була якісною? Для диктанту – текст, що відповідає певним вимогам, правильне диктування, свідоме повторення потрібних правил. Для твору – навички осмислення заданої теми, вміння зібрати й опрацювати потрібний матеріал, скласти логічний і добре мовленнєво оформлений текст. Батьки спроможні допомогти своїм дітям, якщо матимуть кваліфікованого помічника.

Нещодавно вийшли посібники серії «Репетитор» для 5-9 класів. Учитель і батьки знайдуть у них не лише тексти диктантів, а й консультації: які правила слід повторити учневі після першого прочитання того чи іншого тексту та після його написання, як треба диктувати, як виставити оцінку. Правила для повторення вміщено в кінці посібників. Окремий розділ присвячений тому, як навчити дитину писати різні за жанром і тематикою твори.

Оскільки вчителі володіють методикою проведення диктанту, рекомендації розроблено перш за все для батьків. Уважне їх вивчення допоможе оволодіти прийомами правильного читання тексту диктанту. І найважливіше: усі речення в тексті поділено вертикальними рисками на фрагменти, щоб той, хто диктує, знав, де зробити паузу, коли дитина пише.

Учитель української мови знайде у виданнях цієї серії велику кількість нових текстів.

Автор і видавці свідомо не супроводжують виданнями модними тепер електронними носіями. Уявіть майже фантастичну картину: школяр самостійно пише диктант, слухаючи аудіозапис. Крім того, спільна робота дітей і батьків – можливість частіше спілкуватися, налагоджувати тісний емоційний контакт створювати в родині мікроклімат злагоди та взаєморозуміння.
(В. В. Паращич, учитель-методист)Українська мова. 5 клас: Пишемо разом диктанти і твори. (Серія «Репетитор»)
Українська мова. 6 клас: Пишемо разом диктанти і твори. (Серія «Репетитор»)
Українська мова. 7 клас: Пишемо разом диктанти і твори

Українська мова. 8 клас. Пишемо разом диктанти і твори .

Українська мова. 9 клас: Пишемо разом диктанти і твори (Серія «Репетитор»)Назад