Корисна iнформацiя

Додамо яскравості урокам біології

12.03.2014
Шановні вчителі біології, ви, напевно, погодитеся, що ми з вами завжди прагнемо дати нашим учням міцні знання. На уроках зі старшокласниками вирішити це непросте завдання мені допомагає наочність: яскраві ілюстрації, логічні схеми й таблиці, алгоритмізований виклад теоретичного матеріалу. Усе це я знайшла в «Альбомах-посібниках з біології» для 10 й 11 класу.


Біологія. 10 клас : Альбом-посібник


Біологія. 11 клас. Альбом-посібник


Чим більше науковці досліджують життя, тим більш складно організованим воно постає перед ними. Будь-який одноклітинний організм, що називається найпростішим, насправді влаштований не так уже й просто: він містить у собі багато «деталей», які виконують різноманітні функції. А що вже казати про багатоклітинні рослини й тварин. Щоб засвоїти, як усе це «працює», учням середніх і старших класів доводиться докладати значних зусиль.

Як же викладати біологію, щоб зробити складне доступним для розуміння учнями й забезпечити міцне засвоєння необхідних знань? Давно відоме золоте правило дидактики: робити пропоновану учням інформацію максимально доступною для різних органів чуття.

Безумовно, школярі можуть потримати в руках тканини рослин чи розглянути й порівняти кореневі системи двох видів. Проте таке унаочнення можливе далеко не до всіх тем шкільного курсу біології. Наприклад, спостерігати за життям бактерій або за процесом фотосинтезу в умовах сучасної школи можливо поки що тільки завдяки схемам, плакатам і навчальним фільмам.

Дослідження психологів довели, що людина будь-якого віку найкраще запам’ятовує інформацію, яка не просто надається до сприйняття всіма органами чуття, а й безпосередньо включена в діяльність особистості.

Щоб включити необхідні відомості з біології в діяльність учнів, особисто я використовую нові «Альбоми-посібники з біології». Вдумайтесь: альбом для 10 класу містить 750 яскравих ілюстрацій, 220 пояснювальних схем і таблиць, визначення головних понять і необхідний теоретичний матеріал курсу біології 10 класу, а також змістовний додатковий матеріал.


Переглянемо «Альбом-посібник з біології» для 11 класу». Автор І. О. Демічева, досвідчений педагог, врахувала, що у посібнику для учня мова має бути зрозумілою, структура – простою, зміст – цікавим, а оформлення – привабливим. Альбом допомагає мені не тільки при викладенні нового навчального матеріалу, а й при повторенні та систематизації знань в кінці вивчення курсу біології, тим більше, що його сторінки яскраво оформлені і дуже добре запам’ятовуються. Ми з учнями використовуємо цей альбом також для створення мультимедійних презентацій, підготовки до ЗНО та ДПА.  Отож, гадаю, що «Альбоми-посібники з біології» стануть добрими помічниками тим учителям, які прагнуть досягнення більшої ефективності та результативності свої уроків.
(О. В. Ткаченко, вчитель біології вищої категорії)

Назад