Корисна iнформацiя

Читання має бути цікавим!

28.04.2014

Читання має бути цікавим!

«Читання потрібно людині не для того, щоб читати швидко
вголос та мовчки, а для того, щоб пізнавати»
(Ш. Амонашвілі)
Читання є невід’ємною частиною життя людини, що формує і розвиває її образне мислення та творчі здібності. На жаль, у час комп’ютерізації книга відійшла на другий план. Сучасні діти, ледь навчившись читати, втрачають цікавість до друкованого слова. А щоб дитина вміла спілкуватися, мислити, висловлювати свої думки, потрібно передусім навчити її читати, оскільки саме читання, за словами О. Сухомлинського, є найважливішою умовою формування розумових здібностей. Ми читаємо, щоб зрозуміти та пізнати світ, дізнатися більше про все, що нас оточує. Для виховання особистості з багатим духовним світом, творчими здібностями та високими моральними якостями потрібні нові підходи до викладання літератури, яка має неабиякий вплив на формування загальнолюдських цінностей.

Уміння читати, яке формується на уроках літературного читання, є засобом вивчення практично всіх навчальних предметів, забезпечує їх подальше засвоєння у наступних ланках загальноосвітньої школи.

Увести дитину в дивовижний світ читання допомагають книги видавництва «Ранок». Ураховуючи зміни, які відбуваються в освітньому процесі, та перелік творів для молодих школярів, пропонованих освітніми програмами, видавництво випускає у світ багато книжок.

Такими є книги серії «Цікаве читання», які видаються для учнів 1-4 класів українською та російською мовами. Мета серії – залучити дитину до процесу читання, навчити бути свідомим читачем, заохочувати до самостійного читання, вдосконалювати читацькі навички на коротких, різних за літературними жанрами творах. Невеликі за обсягом тексти допоможуть наблизити кожну дитину до світу літератури.

Для кожного класу розроблено комплект із чотирьох книжок. У кожній із них твори згруповано за темою, яка має певну спрямованість, що дозволяє логічно завершено використовувати матеріал на уроці чи в позаурочний час. Тематика книжок відображає різні сторони життя й діяльності людини, сприяє соціалізації дитини, засвоєнню загальнолюдських цінностей, розвитку комунікативних умінь, поповнює її знання про навколишнє середовище. Усі книжки мають однаковий принцип побудови, але відрізняються тематикою текстів, дібраних з урахуванням вікових особливостей та інтересів дитини. Цікаві розповіді супроводжуються яскравими малюнками, які допоможуть краще сприймати прочитане та розвивають уяву учнів. Рубрика «Дізнайся цікаве» розширить світогляд дітей, а запропоновані словнички допоможуть їм легко й правильно читати складні слова.

Важливою умовою успішного навчання є зацікавленість. Автор проекту ставила за мету викликати у дітей емоційне задоволення від читання. Саме тому в посібниках серії вміщено багато розвивальних ігор, які сприяють позитивному ставленню до процесу навчання, потребують від дітей кмітливості, уваги, навчають швидко орієнтуватися і знаходити правильне рішення, сприяють розвитку творчих здібностей та логічного мислення.

Щоб читання було не тільки цікавим, але й корисним, на сторінках книжок діти знайдуть ребуси, плутанки, загадки, шифрування та інші цікаві завдання.

Усі книжки серії вміщують вірші, казки, оповідання та малі фольклорні форми: прислів’я, скоромовки та загадки, з якими можна організувати різноманітну роботу. Наприклад, запитання та завдання різних типів складності, подані після текстів, дозволяють не тільки опрацювати зміст прочитаного, а й сприяють розвитку зв’язаного монологічного мовлення, уяви учнів. А різноманітні творчі завдання, які вміщено безпосередньо в тексті (заміни малюнки словами, доповни слово, розплутай слова і дочитай текст та ін.), допоможуть розвинути уважність та відпрацювати техніку читання.

Книжки серії «Цікаве читання» стануть у пригоді вчителям на уроках літературного читання та природознавства, дадуть змогу батькам організувати дозвілля дитини. Сподіваємося, що видання стануть надійним помічником та другом кожній дитині і допоможуть зробити навчання в школі успішним, а відпочинок – цікавим.

(О. Г. Муренець, учитель початкових класів,
учитель вищої категорії, старший учитель)


Літаємо у мріях, або Про тих, хто вміє літати. Книга 1. Для 2 класу


Летаем в мечтах, или О тех, кто умеет летать. 2 класс : В 4 кн. Кн. 1


Блакитна стрічка, або Про що шепоче водичка. Книга 2. Для 2 класу


Голубая лента, или О чём шепчет водичка. 2 класс : В 4 кн. Кн. 2

Природні годинники, або Дещо про час. Книга 3. Для 2 класу


Природные часы, или Кое-что о времени. 2 класс : В 4 кн. Кн. 3

Пограй з друзями, або Про дитячі розваги. Книга 4. Для 2 класу

Поиграй с друзьями, или О детских развлечениях. 2 класс : В 4 кн. Кн. 4


Назад